Mgr. JANA VRBENSKÁ


Byla jsem požádána o napsání reference na Noru Vláškovou a s velkou radostí tak činím. Nory si velmi vážím – jako psychoterapeuta i jako člověka a vděčím ji za mnohé. Nora mě provázela útrapami života několik let a díky ní dnes mohu troufale prohlásit, že jsem velmi šťastná a spokojená, v osobním i pracovním životě. Nora mi pomohla nalézt ztracenou životní rovnováhu a nejen mně, ale i řadě mých přátel, kteří ji také z různých důvodů postupně navštívili, když viděli, jak pod jejím vedením rozkvétám. Nora je každým coulem profesionál s mnohaletou zkušeností s nesmírně lidským přístupem, zároveň si ale nebere s klienty servítky, pokud je to pro jejich posun žádoucí. Pomocníkem v její práci je jí kromě nepřeberných psychologických a psychoterapeutických znalostí a bohatých zkušeností s klienty všeho druhu a obtíží, také její silná vrozená intuice, empatie a moudrost.


Nora je nesmírným znalcem povah a neumím si představit osobu, se kterou by si nedokázala poradit. Přirozeně získává autoritu u svých ženských i mužských klientů a dokáže jim správnými otázkami pomoci uvědomit si to podstatné a nastartovat proces jejich „uzdravení“. Jako zaměstnanec velké nadnárodní korporace a bývalý frustrovaný neasertivní workoholik blížící se nezastavitelně k syndromu vyhoření a nervovému zhroucení si umím představit její velký přínos pro společnost a její zaměstnance. Jenom pokud je zaměstnanec spokojený, může odvádět dlouhodobě svojí práci tak, jak má a rád. Nora mi pomohla najít balance mezi pracovním i osobním životem, který byl důležitý pro to, abych zase chodila do práce ráda, dělala ji dobře a efektivněji.

Změnila můj přístup k práci i k životu, změnila moje negativní myšlenkové vzorce. Díky ní si mj. již neberu pracovní problémy osobně, neodnáším si je domů a nehroutím se a můžu žít. Díky ní umím lépe komunikovat s kolegy, zvládat konflikty a zlepšil se můj vztah s nimi i s nadřízenou. Díky ní jsem sebevědomější a i se svou přirozeně altruistickou povahou už umím říct ne a nedělám práci za druhé na úkor mé vlastní pracovní nápně. Díky ní jsem si vědoma svých kvalit a nepodceňuji se. Díky ní jsem objevila svoje silné stránky a vím, v čem jsem dobrá. Mohla bych děkovat do nekonečna. Pokud by naše společnost byla tak otevřená a sháněla firemního psychologa, neumím si na dané pozici představit nikoho lepšího. Bylo mi a bude vždy ctí!!!